Historie našeho klubu

Skupina šachistů nespokojených se způsobem vedení a poměry v ŠK Lokomotiva Radlice se rozhodla klub opustit a založit klub nový v Praze na Novodvorské s názvem ŠK Praha 4.

Předsedou klubu byl na ustavující schůzi (která proběhla hned po skončení Smíchovského soudku 25.5.2013) zvolen Ing. Roman Marek. Díky vytrvalému úsilí se Romanovi podařilo domluvit hrací místnost v Kulturním centru na Novodvorské. Kapitánem týmu se stal MuDR. Milan Raba, který má velké zkušenosti na poli pořádání turnajů, zabezpečování hladkého průběhu zápasů v Pražském přeboru a samozřejmě dalších neméně důležitých záležitostí, které se týkají chodu klubu. V tento první den jsme byli v klubu 4: Roman Marek, Milan Raba, Jana Sedláčková a já Miroslav Blažek.

Díky Milanovi se náš klub brzy rozrostl o další hráče. Takže do nové sezóny 2014 nás aktivních bylo přibližně 12. Roman Marek zařídil nové šachové sestavy, hodiny a plátna. Pro tuto sezónu jsme bojovali s původním klubem o 2. třídu Pražského přeboru, kterou jsme v roce 2013 slavnostně vybojovali. Po náročných vyjednáváních nakonec 2. třída zůstala v Radlicích a my jsme museli začít zase ve 3. třídě. Sezóna 2014 pro nás bohužel nedopadla podle očekávání. Neměli jsme to správné šachové štěstí a navíc jsme se dostali do nejsilnější skupiny 31. Nakonec jsme skončili až na 4. místě.

V létě 2014 jsme se přestěhovali. Kulturní centrum na Novodvorské jsme vyměnili za salónek Hotelu u Divadla, který je od Novodvorské vzdálen přibližně 2 kilometry. Přesné informace o nové hrací místnosti najdete v sekci Kontakt.

Pro sezónu 2015 se Milanovi podařilo sestavit dvě družstva A a B, které budou bojovat o čest a slávu v nadcházejícím ročníku Pražského přeboru.

 

Chceme pořádat turnaje, jak jste byli zvyklí z Radlic. Budeme Vás průběžně informovat o všech novinkách a těšíme se na Vás!

 

 

První tah našeho klubu zahrál 2.7.2013 na Novodvorské prezident klubu Roman Marek.

 
 
 
 
TOPlist